Çalış Her Zerren O Olsun

İnsan 4 ana sırrın sahibidir. 4 ana sırrın sahibi. 1. Ana sır bizde hava. Alıp veriyoruz, nefes .

  1. Ana sır hararet, o da güneşten bir parça. 3. Ana sır su, insanın vücudunda dörtte üç su vardır, su. O da denizden bir parça.

4.sü deri ile kemik, o da toprağa ait. Bir gün gelecek, hararet aslına gidecek, Güneş’e. Hastalık basacak, terleyeceksin falan, o terin vücuttan döküle döküle buhar haline gele gele aslına gidecek,denize.

Arkadan anlıyor musun nefes.. o da aslına gidec ek, semavata. Kalacak deri ile kemik. Koku yapmasın komşulara, o da alıp toprağa verilecek.

Pekala sen nereye gideceksin? Peki bir varlık var şimdi sende. Hepsini verdin aslına. Şimdi nedir toplumda, Allah bilir ben nereye gideceğim. Yapma yahu. Allah bilirmiş. Ne kolay söz yahu. Bunu kim söyler?

Hakikatten haberi olmayanlar söyler. Kimliğe daha varamamışlar, Allah’ı kendinde bulamamışlar.. Öyle konuşurlar.

Allah her şeyi insanla bildirir. her şeyi insanla bildirir .Var mı Hz. Muhammed’den gizli bir şey gizlensişn. Der mi Hz. Muhammed Allah bilir. Katiyen demez. Hemen onun cevabını verir.

İşte Mevlanamız ne buyurur. Çalışın her zerreniz göz olsun. Her zerreniz göz olursa hiçbirşey gizlenmez sizden. Çalış her zerreniz kulak olsun. Hiçbir duygu ses sizden gizlenemsin.

Bu yüzden Allah insan ile dile gelir. İnsan ile bütün bilgilere sahip olur, herşey insan ile bildirilir.

Sermons List

About Author

Mevlanarumi.org

Administrator of mevlanarumi.org

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.